כותרת
> C;
1/1
X
מה אתה מחפש?
פנינים אמיתיות לא מגיעות רק מהים

כיום עם הביקוש ההולך וגובר לפנינה, לא ניתן עוד להסתפק רק בפניני מים מלוחים, המוכרות גם כפניני ים אותן קשה למצוא. לשם כך החל האדם לחפש פתרונות לגידול אפקטיבי של פנינים, מה שהוביל לגידול פנינים מתורבתות.

סוג הפנינים וערכן נקבע על פי מקום גידולן:

פניני מים מלוחים, הקרויות גם פניני ים. אותן ניתן למצוא בים.

פניני מים מתוקים הנמצאות בנהרות ואגמים.

פנינים מתורבתות. הן גדלות במקורות מים מלאכותיים.

על פי רוב, פניני ים יקרות יותר מפניני מים מתוקים היות וקשה יותר לגדלן. פער המחירים מתבטא בפי כמה מאות. פניני מים מתוקים גדלות בנהרות ובאגמים, ואילו פניני ים גדלות בים. על פי רוב פניני ים גם גדולות יותר מפניני מים מתוקים, 12 מ"מ לעומת 9 מ"מ. בתעשיית התכשיטים והחרוזים לרוב גדלי הפנינים נע בין 15 ל-20 מ"מ.

בשנות ה-70 החלו לגדל פנינים במים מתוקים. אולם הידע בתקופה זו היה דל והטכנולוגיה לא מספיק מובילה. בזמנו לא ידעו כיצד לשמר את ברק הפנינה הגדלה במים מתוקים. ואילו הגידול של פניני ים היה עתיק יותר עם ידע גדול יותר. המצב השתנה במאה ה-19, תקופה בה הטכנולוגיה השתפרה והידע והניסיון גדלו. כיום הרבה יותר קל לגדל פניני מים מתוקים.

הצבע גם משתנה בהתאם לסוג הפניניה. בעוד שלפניני מים מתוקים קיים מגוון גדול של גוונים, את פניני הים ניתן למצוא רק בצבע אפור, לבן וכסוף. קיים זן ייחודי של פנינים שנקרא "פניני הים הדרומי" שצבען זהב ושחור. כיום מתקיימים ניסיונות לגידול צדפות שיניבו פנינים בצבע זהב, אך ללא הצלחה מרובה.

כדי לשלות פנינים צריך לצלול למשך זמן רק לרוב בלי אמצעי עזר, כשהצולל פוקק את אוזניו ונחיריו ושוהה במים במשך דקות תוך שימוש בצלילה חופשית בלבד. צלילה כזו לא נחשבת לקלה, במיוחד גם כאשר נמצאות צדפות ומועלות לפני השטח, ברובן לא ימצאו בכלל פנינים.

בגלל הקושי במציאת פנינים, הוקמו מקומות לגידול פנינים מתורבתות. פנינים אלו גדלות בתוך צדפות בשבי. פנינים מתורבתות על פי רוב יהיו עגולות יותר מן הפנינים הטבעיות, וערכן נמוך יותר. כדי לעודד את הצדפה לגדל פנינה, פותחים את שריון הצדפה בזהירות תוך כדי הפעלת כוח ומניחים בתוכה חתיכה זעירה שהופקה משריון צדפה אחרת, יחד עם חתיכה זעירה נוספת של קרום צדפה פנימי. לאחר מכן משאירים את הצדפה בתוך התקן רשת מיוחד מתחת לפני הים, לשנתיים שלוש. בניגוד לצדפות טבעיות, אחוז ההצלחה בגידול שכזה מגיע לכ-50%.

בליברין תוכלו למצוא פנינים מתורבתות איכותיות במגוון צורות וצבעים.

בבקשה, תיהנו מהאתר שלנו ומהחרוזים שלנו, קבלו השראה, תיצרו, תהנו!

ליברין, החשמל 1, תל אביב

טלפון 035603192

וואטסאטפ 0508927311